- Akredytacja Erasmus+ w obszarze Edukacja Szkolna (2021-2027), KA120-SCH i KA121-SCH
- Rok szkolny 2023/2024
- Job shadowing w Danii
- Mobilność uczniów w Austrii
- Wizyta przygotowawcza w Hiszpanii
- Mobilność długoterminowa w Hiszpanii
- Job shadowing w Turcji
- Mobilność długoterminowa w Hiszpanii
- Rok szkolny 2022/2023
- Mobilność długoterminowa w Madeconii Północnej oraz w Hiszpanii
- Job shadowing w Grecji
- Kurs języka angielskiego dla nauczycieli na Cyprze
- Rok szkolny 2021/2022
- Zajęcia z języka niemieckiego w klasie I
- Mobilność długoterminowa w Bateii w Hiszpanii
- Kurs języka niemieckiego dla nauczycieli w Berlinie
- Mobilność grupowa uczniów w Portugalii
Kurs języka angielskiego dla nauczycieli na Cyprze
Od 17 do 28 lipca 2023 roku ośmioro nauczycieli Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym brało udział w intensywnym kursie języka angielskiego w szkole Bayswater w Limassol na Cyprze.
Nauczyciele podzieleni byli na grupy w zależności od stopnia zaawansowania. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim i podzielone na poszczególne sesje. W pierwszym tygodniu uczestnicy brali udział w kursie metodycznym, na którym poznawali różne metody nauczania i uczenia się języka angielskiego takie jak metoda gramatyczno - tłumaczeniowa, audiowizualna, komunikatywna, Total Physical Response TPR.
W drugim tygodniu mobilności nauczyciele uczestniczyli w kursie CLIL - Zintegrowane nauczanie języka i przedmiotu, które stanowi innowacyjne podejście do nauki języka obcego. W zajęciach uczestniczyli nie tylko nauczyciele z Polski, ale również z Czech, Słowacji, Niemiec , Rosji, Japonii czy Włoch. Kurs był bardzo intensywny – 30 godzin tygodniowo. Oprócz nauki języka nauczyciele poszerzali słownictwo metodyczne, łączyli teorię z praktyką poprzez planowanie lekcji z różnych przedmiotów. Szkoła Bayswater organizowała wycieczki po zajęciach, dzięki czemu można było poznać okolicę, zobaczyć wielokulturowość (wpływy greckie i tureckie), oraz zróżnicowanie religii i społeczeństwa. Z racji wolnego weekendu pomiędzy tygodniami zajęć wyjechaliśmy prywatnie do Izraela, gdzie zwiedziliśmy Tel Awiw i Jerozolimę. Było to dla nas niezwykłym przeżyciem i niemałym wyzwaniem, ponieważ ten kraj znajduje się poza Europą. Poprzez zaangażowanie w czasie urlopu wielu nauczycieli, nasi uczniowie będą mieli szansę wszechstronnego rozwoju. Uczestnicy kursu poznali nowe technologie, które pomogą w uatrakcyjnianiu zajęć. Zdobyta wiedza i umiejętności wpłynie na podwyższenie jakości pracy naszej szkoły.
Kurs „cypryjski” pozwolił nabyć nowe doświadczenia, zdobyć dodatkowe umiejętności, co przyniesie wymierne korzyści naszym uczniom. Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni.
Zespół projektowy
38