• Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”

• Wyróżnienie dla ucznia klasy 3 - Kacpra Obajtka w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów Kacprowi

• VI GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 13 czerwca 2023r. odbył się VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Gminy Grodzisko Dolne. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. W konkursie udział wzięło 28 uczniów klas szóstych i siódmych ze szkół z naszej gminny. Mieli oni możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Arkusz konkursowy zawierał zadania sprawdzające umiejętność słuchania oraz czytania ze zrozumieniem, gramatykę, słownictwo oraz znajomość funkcji i środków językowych.

Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

I miejsce – Weronika Brzyska 6b

II miejsce – Lena Marek 6a

III miejsce – Natalia Danak 6b

Wyróżnienia natomiast otrzymali: Mikołaj Makówka 6a oraz Fabian Majkut 6a.

Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

• XV Ponadpowiatowy Konkurs Krasomówczy „Moja mała Ojczyzna”

• W dniu 12 czerwca odbył się XV Ponadpowiatowy Konkurs Krasomówczy „Moja mała Ojczyzna” współorganizowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym i Zespół Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym. W tym roku gospodarzem konkursu była szkoła w Grodzisku Dolnym.

Uczennice naszej szkoły zdobyły następujące miejsca

Kategoria klas I-III

Miejsce II: Milena Lizak

Kategoria klas IV-VI:

Miejsce III: Zuzanna Leja

Wyróżnienia: Julia Krupa

Gratulacje dla wszystkich oratorów!

• I i II miejsce w w IV Gminnym Konkursie Literacko- Plastycznym ph. " Mikołaj Kopernik - w 550. rocznicę urodzin"

• I miejsce dla Julii Obajtek z klasy 6a

II miejsce dla Weroniki Brzyskiej z klasy 6b

w IV Gminnym Konkursie Literacko- Plastycznym ph. " Mikołaj Kopernik - w 550. rocznicę urodzin" zorganizowanym przez bibliotekę szkolną Szkoły Podstawowej w Grodzisku Dolnym

• Julia Obajtek z kl. 6a zajęła II miejsce w Konkursie Biblijnym

• 15 maja 2023 r odbył się Finał Konkursu Biblijnego pod hasłem: Praktyka życia chrześcijańskiego w Kościele. Naszą szkolę reprezentowała uczennica klasy VI A Julia Obajtek. Finał konkursu został przeprowadzony w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Konkurs rozpoczął się etapem szkolnym, w którym wzięło udział blisko 4 tysiące uczniów reprezentujących większość szkół podstawowych z Archidiecezji Przemyskiej. Komisje szkolne do drugiego etapu zakwalifikowały blisko 800 uczniów. Komisja diecezjalna po sprawdzeniu wszystkich protokołów z etapów dekanalnych zatwierdziła 123 finalistów, w gronie których była nasza uczennica. Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do finału zdobyli tytuł finalisty Konkursu Biblijnego i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki – książki. Komisja konkursowa z grona finalistów wyłoniła 13 laureatów, a nasza uczennica Julia Obajtek zajęła II miejsce !!! To wielka radość dla naszej szkoły i zachęta dla innych uczniów, aby brać udział w konkursach.

• Mateusz Bęben Finalistą Olimpiady z Języka Niemieckiego oraz Geografii

• Mateusz Bęben, uczeń klasy VIII b Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym, uzyskał tytuł Finalisty Przedmiotowego Konkursu z Języka Niemieckiego oraz Finalisty Przedmiotowego Konkursu z Geografii  dla uczniów szkół podstawowych organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Wytrwałości naszemu uczniowi nie zabrakło, nie zabrakło również ciężkiej pracy włożonej w przygotowanie do konkursu.

Konkurs przedmiotowy przebiega etapami, a najlepsi uczniowie, przechodzą do finału wojewódzkiego. Tytuł Finalisty zdobywa uczeń, który w etapie wojewódzkim  uzyska min. 30% punktów, a tytuł Laureata konkursu  min. 90% punktów.

Mateusz zdobył  aż 69% z języka niemieckiego. Warto nadmienić, że Mateusz języka niemieckiego uczy się dopiero drugi rok, a konkurował z uczniami, którzy język niemiecki mają od klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Z geografii zdobył 56%, co świadczy również o wspaniałym wyniku.

Zostać Laureatem czy Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami,  czy nietypowym myśleniem, ale też  wiedzą i zagadnieniami, które nie są omawiane na lekcjach, a w przygotowania włożyć dużo pracy. Finalista konkursu kuratoryjnego ma takie same uprawienia jak laureat, dlatego też ma pierwszeństwo przyjęcia do szkół ponadpodstawowych.

Serdecznie gratulujemy Matuszowi i jesteśmy z Niego bardzo dumni!

• Mateusz Matuszek zajął II miejsce w konkursie z języka polskiego pod hasłem ,,Z polszczyzną za pan brat"

• Uczeń klasy VIII b Mateusz Matuszek zajął II miejsce w konkursie z języka polskiego pod hasłem ,,Z polszczyzną za pan brat" organizowanym przez Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku.

Dyplomy za udział otrzymały jeszcze dwie uczennice:Kinga Pryjma z klasy VIII b oraz Weronika Brzyska z klasy VI b.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów