• Job shadowing z Danii

• 26. września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. Wielojęzyczność odgrywa w naszej szkole ogromną rolę. Uczniowie uczą się nie tylko języka angielskiego, ale już od najmłodszych lat mają również kontakt z językiem niemieckim. Nasza szkoła w tym dniu stała się „centrum Europy”.

Wszyscy uczniowie i nauczyciele byli bardzo zaangażowani w przygotowania do celebrowania tego święta. Każda klasa brała udział w konkursie pt.” Ubierz Euroludka”. Dzieci wraz z rodzicami upiekły i przyniosły ozdobione flagami Europy muffinki, którymi częstowały w salach i na korytarzach szkoły. Wszędzie można było spotkać uczniów przebranych w stroje europejskie lub barwy flag,a każdy miał plakietkę z logo Europejskiego Dnia Języków Obcych. Przedstawiciele klas wzięli udział w quizach dotyczących wiedzy o krajach europejskich, sławnych osobowościach, jak również wykazywali się znajomością języków obcych.

Dzień ten był dla nas również wyjątkowy pod innym względem. Gościmy przez dwa dni w naszej szkole delegację nauczycieli z Danii, którzy przyjechali do nas w ramach swojej pierwszej mobilności Akredytacji Erasmus +. Jest to nasz pierwszy skandynawski partner, dlatego też bardzo jesteśmy otwarci na wspaniale zapowiadającą się współpracę.