W dniu 7 kwietnia w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, uczniowie naszej szkoły przeprowadzili kwestę pod kościołem parafialnym w Grodzisku Dolnym na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, włączając się w akcję "Pola Nadziei". Akcja rozpoczęła się już jesienią, kiedy to uczniowie posadzili cebulki żonkili przed budynkiem szkoły. Akcja "Pola Nadziei" ma na celu propagowanie idei opieki i pomocy hospicyjnej dla dzieci terminalnie chorych. Każdy z darczyńców otrzymywał w podziękowaniu kwiat żonkila. Łącznie rozdano około 250 szt kwiatów. W czasie akcji zebrano bardzo imponującą sumę w kwocie 4.186,50 zł. Raz jeszcze składamy podziękowanie Szkółce Roślin Ozdobnych Dąbek z Giedlarowej za darmowe przekazanie cebulek żonkili. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom z całej parafii za złożone pieniądze oraz tym, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tej akcji. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, włączymy się w kolejną edycję tej akcji.
ks. Tomasz Garbowski
