Strona główna
Rekolekcje szkolne
14 marca rozpoczęliśmy nasze szkolne rekolekcje, które prowadzi ks. Paweł Franus . Od godz. 8:00 dzieci z klas I-IV miały swoje zajęcia w kościele połączone z nauką rekolekcyjną oraz śpiewem . O godz. 10:00 była adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich uczniów z zawierzeniem poszczególnych klas Panu Jezusowi a przed nią uczniowie z klas I-IV byli na spacerze oraz odwiedzili cmentarz by pomodlić się za zmarłych. Po adoracji wrócili do szkoły by w klasach wykonać plakaty zachęcające do wiary w Pana Boga i uczęszczania na Eucharystię. Uczniowie klas V-VII od godz. 8:00 na auli oglądali film pt. „Bezcenny dar” a po adoracji mieli swoją naukę rekolekcyjną w kościele.
Warsztaty rozwijające umiejętności społeczne i emocjonalne
Nasi uczniowie nie tylko zgłębiają wiedzę z poszczególnych przedmiotów szkolnych, ale stale rozwijają także umiejętności społeczne i emocjonalne. W ostatnim czasie klasy 7A, 7B i 6 wzięły udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez panie trenerki z Centrum Socjo-pedagogicznego "TEAM". Zajęcia poświęcone były rozwijaniu umiejętności współpracy, komunikacji, akceptacji, radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Trenerzy szczególny nacisk kładli na integrowanie zespołów klasowych, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć i emocji. Wszystkie zajęcia prowadzone były z zastosowaniem innowacyjnych metod bazujących na pedagogice fascynacji, grywalizacji i socjoterapii.
Góra Grosza w przedszkolu
Kolejny raz nasze przedszkole dołączyło do akcji Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Dzieci z przedszkola stanęły na wysokości zadania i w obu grupach zebrały niebagatelną sumę 163,33 zł. Przedszkolaki w zerówce zebrały 105,19zł, a młodsza grupa 58,14zł. Pieniądze zostały posortowane, podliczone, zapakowane w paczkę i wysłane. Nam pozostała dumą z dobrze spełnionego obowiązku miłosierdzia wobec potrzebujących.
Spotkanie z leśnikiem
Spotkanie z leśnikiem - panem Tomaszem Steligą w ramach realizowanego projektu,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury ".
12 marca w naszym przedszkolu, w obu grupach, gościliśmy Pana Tomasza Steligę - leśnika z Nadleśnictwa Leżajsk. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował swój mundur a następnie opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających tam zwierzętach. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się między innymi o tym, iż obowiązkiem leśniczego jest przygotowywanie budek lęgowych dla ptaków. Pan Tomasz zaprezentował dzieciom ptaki wykonane z żywicy epoksydowej. Był to : kos, sikorka bogata, gil, grubodziób, wróbel, wilga, szpak, zimorodek, sowa, dzięcioł czarny, zielony, zielonosiwy, rudzik, szczygieł, sójka, sowa. Dzieci miały okazję posłuchać także śpiewu tych ptaków, gdyż pan Tomasz pokazał im pluszowe ptaszki, które po dotknięciu specjalnego mechanizmu wy
Prezentacja z mobilności długoterminowej
Weronika oraz Mikołaj, uczniowie klas siódmych,którzy powrócili niedawno z mobilności długoterminowej w Hiszpanii przedstawili w ubiegły piątek swoimi kolegom i koleżankom prezentację ze swojego miesięcznego pobytu za granicą. Uczniowie mieli możliwość zadawania nurtujacych ich pytań, a zdecydowana większość przyznała, że chętnie chciałaby wyjechać w przyszłości na mobilność długoterminową
Międzyszkolny Konkurs „Techniczni i Matematyczni”
Międzyszkolny Konkurs „Techniczni i Matematyczni” - konkurs adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych a organizowany przez nauczycieli matematyki Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku . Konkurs został objęty patronatem Kuratora Oświaty i wpisany na listę zawodów wiedzy, które mogą być wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.
Erasmus+ Przekracza Granice Edukacji: Polscy Uczniowie na Hiszpańskiej Przygodzie w Almuñécar.
W ostatnim miesiącu dwoje utalentowanych uczniów naszej szkoły, Weronika Brzyska i Mikołaj Makówka z klasy 7 miało wyjątkową szansę uczestnictwa w długoterminowej mobilności edukacyjnej w ramach programu Erasmus+. Celem projektu było poszerzanie horyzontów edukacyjnych uczniów, wspierania ich rozwoju kulturowego oraz promowanie świadomości kulturowej. Wraz z rówieśnikami z Hiszpanii, nasi uczniowie spędzili niezapomniany miesiąc w hiszpańskiej szkole w Almuñécar. “Nasza przygoda rozpoczęła się 26.01.2024 roku przylotem na lotnisko w Máladze, a następnie podróżą do Almuñécar, gdzie po raz pierwszy spotkaliśmy się na żywo z naszymi rodzinami goszczącymi, wybranymi podczas złożonego procesu rekrutacji do projektu. Po wstępnym powitaniu oraz ustaleniu ostatnich kwestii udaliśmy się do domów. Obie rodziny były bardzo zaangażowane i starały się, abyśmy przez cały pobyt czuli się dobrze. Ten wy
Konkurs Biblijny
W dniu 5 marca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbył się drugi etap Konkursu Biblijnego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7A : Magdalena Bęben, Martyna Kulpa i Julia Obajtek .
Mimo, że nie udało się im zakwalifikować do finału konkursu to bardzo im gratulujemy i cieszymy się, że godnie reprezentowały naszą szkołę
Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka"
Szanowni Państwo,
Wspólny czas to najprostszy, dostępny dla nas wszystkich sposób, żeby budować bliską relację z naszym dzieckiem. Dlatego warto przyglądać się sobie i swoim nawykom związanym z korzystaniem z telefonów i innych urządzeń ekranowych w obecności dziecka.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.
Moduł IV - Misiowy Zabawownik Miedzypokoleniowy
W poniedziałek i wtorek odbyły się w naszym przedszkolu, w grupie dzieci młodszych kolejne zajęcia realizowane w ramach projektu,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury " - moduł IV. W pierwszym z dwóch dni, nasze przedszkolaki odwiedziła pani Agnieszka Klin - opiekun dzieci dojeżdżających naszej szkoły, która to zapoznała maluchy z zabawą,, Murarz mury muruje ". Podczas zabawy było wiele śmiechu i zabawnych sytuacji. Przed południem z kolejną zabawą pt.,, Krokodyl" przyszła do dzieci pani Elżbieta Majkut - higienistka szkolna. Po zabawie, która sprawiła dzieciom dużo radości, przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat higieny i zdrowego stylu życia. Następnie zaprosiła je do swojego gabinetu, by pokazać im gdzie on się znajduje i jak wygląda. Wytłumaczyła dzieciom po co istnieje w szkole takie miejsce. Zważyła także każdego przedszkolaka.
"Misiowy Zabawownik Miedzypokoleniowy"- kolejna realizacja
W ubiegłym tygodniu w grupie 01 naszego przedszkola kontynuowano realizację projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury "-moduł IV - ,,Misiowy Zabawownik Miedzypokoleniowy".
We wspólnych zabawach z dziećmi, kolejno uczestniczyła pani Teresa Majkut - intendentka naszego przedszkola, która zapoznała dzieci z ze swoją ulubioną zabawą z dzieciństwa, tj. z zabawą w ,, Kolory". Dzieciom zabawa sprawiła dużo radości. Przedszkolaki zaproponowały również swoje ulubione zabawy takie jak ,,Papuga kolorowa", ,,Koła autobusu kręcą się", w ktorych pani Teresa uczestniczyła.
III miejsce w Olimpiadzie o Wielkich Polakach dla Julii Obajtek
22 lutego br. w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się II etap (półfinał) Olimpiady o Wielkich Polakach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VII Magdalena Bęben, Katarzyna Kulpa i Julia Obajtek, która zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się na wiosnę w Markowej. Tematem olimpiady była znajomość błogosławionej rodziny Ulmów.
Międzynarodowe partnerstwo w ramach projektów Erasmus+
Jako szkoła na europejskim poziomie, stawiająca sobie coraz to nowe wyzwania związane w międzynarodowymi działaniami ostatnimi czasy znacznie powiększyliśmy grono naszych szkół i instytucji partnerskich.
Jesteśmy szkołą, która nie tylko szuka nowych kierunków wymian uczniów, ale i sami jesteśmy często pytani o chęć współpracy z zagranicznymi partnerami. Ilość naszych partnerów wynosi aktualnie 20.
W zdrowym ciele – zdrowy duch
Formy ruchu jaki proponujemy dzieciom w szkole powinien spełniać nie tylko wymagania odnośnie walorów fizycznych, ale również zaspokajać ich ciekawość i potrzebę poznawania nowych aktywności. Chcemy pokazywać nowe formy pracy nad swoim ciałem i zdrowiem. Nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale i zajęć dodatkowych, jak na przykład WFzAWF, którego jesteśmy aktywnym uczestnikiem. Pokazujemy, tłumaczymy, zachęcamy, wspieramy ale nie oceniamy. Uczeń sam musi czuć radość i wiedzieć korzyści z uprawianej aktywności ruchowej. Każdy, nawet największy sukces w sporcie zawodowym rozpoczyna się aktywnością w szkole. To tutaj dzieci mają poznać różne formy aktywności ruchowej i sami wybrać, która im najbardziej odpowiada. Do tego konieczne są nasze umiejętności oraz odpowiedni sprzęt. W obu pomagają nam projekty Erasmus+. W ramach wsparcia organizacyjnego zakończonego niedawno projektu
Wycieczka przedszkolaków do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym
Wycieczka przedszkolaków do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym na spotkanie z panią Agatą Giełczyńską-Jonik, autorką książek dla dzieci i młodzieży.
20 lutego dzieci z naszego przedszkola, z grupy 01 udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym na spotkanie z panią Agatą Giełczyńską-Jonik, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pani Agata w bardzo przystępny sposób opowiedziała przedszkolakom czym się zajmuje i czym jest dla niej pisanie książek. Wyjaśniła im jakie korzyści mają dzieci ze słuchania bajek oraz z ich czytania - rozwijają wyobraźnię, poszerzają horyzonty, bogacą słownictwo itp. Pani Agata w krótkiej prezentacji zapoznała dzieci z pisarzami, takimi jak: bracia Grimm czy J. Ch. Andersen. Pokazała na rzutniku jak wygląda najmniejsza książeczka, która może przejść przez ucho igielne, największa oraz najstarsza. Pokazała jak powstaje ilustracja w
Pokazy fizyczno-chemiczne „Zaelektryzowani”
16 lutego 2024r w naszej szkole odbyły się pokazy fizyczno-chemiczne pod hasłem ,,Zaelektryzowani”. Były one przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-7. Miały na celu przybliżenie uczniom zjawisk fizycznych i procesów chemicznych. Dotyczyły między innymi różnic gęstości substancji oraz wynikających z tego faktu zjawisk. Uczniowie mogli zaobserwować, jak zachowują się gazy o różnej gęstości na przykładzie helu. Doświadczyli jego wpływu na barwę i skalę głosu człowieka. Obserwowali zachowanie ciekłego azotu w różnych sytuacjach. Brali udział w produkcji płonących baniek mydlanych oraz innych doświadczeniach. Pokazy zakończyły się „wybuchowo”. Mamy nadzieję, że te pokazy wzbudziły ciekawość poznawczą uczniów naszej szkoły. Zachęciły ich do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wyjaśnień różnorodnych procesów.
Wyniki wyborów Zdjęcia Stycznia
Miejsce I: Lena Kuras kl.4.
Miejsce II: Nina Kulpa kl.2.
Miejsce III: Karol Pytel kl.4.
GRATULACJE!
Biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w kolejnych wyborach! Zdjęcia przesyłajcie na adres: m.majka@zsleji.pl
Akcja" Buciki dla Afryki" trwa
Kolejne buciki trafiły do Parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Chałupkach Dębniańskich, a stamtąd trafią do placówek misyjnych prowadzonych przez siostry michalitki w Kamerunie
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE
POMAGAMY DALEJ
Szkolne Koło Caritas
- Poniedziałek 07.07.2025
Cytat dnia:
„Jedynym sposobem na posiadanie przyjaciela jest bycie przyjacielem. ”
Ralph Waldo Emerson
Galeria zdjęć
- brak danych
Liczba odwiedzin
liczba odwiedzin: 138967