Moduł IV - Misiowy Zabawownik Miedzypokoleniowy
W poniedziałek i wtorek odbyły się w naszym przedszkolu, w grupie dzieci młodszych kolejne zajęcia realizowane w ramach projektu,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury " - moduł IV. W pierwszym z dwóch dni, nasze przedszkolaki odwiedziła pani Agnieszka Klin - opiekun dzieci dojeżdżających naszej szkoły, która to zapoznała maluchy z zabawą,, Murarz mury muruje ". Podczas zabawy było wiele śmiechu i zabawnych sytuacji. Przed południem z kolejną zabawą pt.,, Krokodyl" przyszła do dzieci pani Elżbieta Majkut - higienistka szkolna. Po zabawie, która sprawiła dzieciom dużo radości, przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat higieny i zdrowego stylu życia. Następnie zaprosiła je do swojego gabinetu, by pokazać im gdzie on się znajduje i jak wygląda. Wytłumaczyła dzieciom po co istnieje w szkole takie miejsce. Zważyła także każdego przedszkolaka.
"Misiowy Zabawownik Miedzypokoleniowy"- kolejna realizacja
W ubiegłym tygodniu w grupie 01 naszego przedszkola kontynuowano realizację projektu ,,Mały Miś w świecie wielkiej literatury "-moduł IV - ,,Misiowy Zabawownik Miedzypokoleniowy".
We wspólnych zabawach z dziećmi, kolejno uczestniczyła pani Teresa Majkut - intendentka naszego przedszkola, która zapoznała dzieci z ze swoją ulubioną zabawą z dzieciństwa, tj. z zabawą w ,, Kolory". Dzieciom zabawa sprawiła dużo radości. Przedszkolaki zaproponowały również swoje ulubione zabawy takie jak ,,Papuga kolorowa", ,,Koła autobusu kręcą się", w ktorych pani Teresa uczestniczyła.
III miejsce w Olimpiadzie o Wielkich Polakach dla Julii Obajtek
22 lutego br. w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się II etap (półfinał) Olimpiady o Wielkich Polakach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VII Magdalena Bęben, Katarzyna Kulpa i Julia Obajtek, która zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do finału konkursu, który odbędzie się na wiosnę w Markowej. Tematem olimpiady była znajomość błogosławionej rodziny Ulmów.
Międzynarodowe partnerstwo w ramach projektów Erasmus+
Jako szkoła na europejskim poziomie, stawiająca sobie coraz to nowe wyzwania związane w międzynarodowymi działaniami ostatnimi czasy znacznie powiększyliśmy grono naszych szkół i instytucji partnerskich.
Jesteśmy szkołą, która nie tylko szuka nowych kierunków wymian uczniów, ale i sami jesteśmy często pytani o chęć współpracy z zagranicznymi partnerami. Ilość naszych partnerów wynosi aktualnie 20.
W zdrowym ciele – zdrowy duch
Formy ruchu jaki proponujemy dzieciom w szkole powinien spełniać nie tylko wymagania odnośnie walorów fizycznych, ale również zaspokajać ich ciekawość i potrzebę poznawania nowych aktywności. Chcemy pokazywać nowe formy pracy nad swoim ciałem i zdrowiem. Nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego, ale i zajęć dodatkowych, jak na przykład WFzAWF, którego jesteśmy aktywnym uczestnikiem. Pokazujemy, tłumaczymy, zachęcamy, wspieramy ale nie oceniamy. Uczeń sam musi czuć radość i wiedzieć korzyści z uprawianej aktywności ruchowej. Każdy, nawet największy sukces w sporcie zawodowym rozpoczyna się aktywnością w szkole. To tutaj dzieci mają poznać różne formy aktywności ruchowej i sami wybrać, która im najbardziej odpowiada. Do tego konieczne są nasze umiejętności oraz odpowiedni sprzęt. W obu pomagają nam projekty Erasmus+. W ramach wsparcia organizacyjnego zakończonego niedawno projektu
Wycieczka przedszkolaków do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym
Wycieczka przedszkolaków do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym na spotkanie z panią Agatą Giełczyńską-Jonik, autorką książek dla dzieci i młodzieży.
20 lutego dzieci z naszego przedszkola, z grupy 01 udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodzisku Dolnym na spotkanie z panią Agatą Giełczyńską-Jonik, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pani Agata w bardzo przystępny sposób opowiedziała przedszkolakom czym się zajmuje i czym jest dla niej pisanie książek. Wyjaśniła im jakie korzyści mają dzieci ze słuchania bajek oraz z ich czytania - rozwijają wyobraźnię, poszerzają horyzonty, bogacą słownictwo itp. Pani Agata w krótkiej prezentacji zapoznała dzieci z pisarzami, takimi jak: bracia Grimm czy J. Ch. Andersen. Pokazała na rzutniku jak wygląda najmniejsza książeczka, która może przejść przez ucho igielne, największa oraz najstarsza. Pokazała jak powstaje ilustracja w
Pokazy fizyczno-chemiczne „Zaelektryzowani”
16 lutego 2024r w naszej szkole odbyły się pokazy fizyczno-chemiczne pod hasłem ,,Zaelektryzowani”. Były one przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-7. Miały na celu przybliżenie uczniom zjawisk fizycznych i procesów chemicznych. Dotyczyły między innymi różnic gęstości substancji oraz wynikających z tego faktu zjawisk. Uczniowie mogli zaobserwować, jak zachowują się gazy o różnej gęstości na przykładzie helu. Doświadczyli jego wpływu na barwę i skalę głosu człowieka. Obserwowali zachowanie ciekłego azotu w różnych sytuacjach. Brali udział w produkcji płonących baniek mydlanych oraz innych doświadczeniach. Pokazy zakończyły się „wybuchowo”. Mamy nadzieję, że te pokazy wzbudziły ciekawość poznawczą uczniów naszej szkoły. Zachęciły ich do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wyjaśnień różnorodnych procesów.
Wyniki wyborów Zdjęcia Stycznia
Miejsce I: Lena Kuras kl.4.
Miejsce II: Nina Kulpa kl.2.
Miejsce III: Karol Pytel kl.4.
GRATULACJE!
Biblioteka serdecznie zaprasza do udziału w kolejnych wyborach! Zdjęcia przesyłajcie na adres: m.majka@zsleji.pl
Akcja" Buciki dla Afryki" trwa
Kolejne buciki trafiły do Parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Chałupkach Dębniańskich, a stamtąd trafią do placówek misyjnych prowadzonych przez siostry michalitki w Kamerunie
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE
POMAGAMY DALEJ
Szkolne Koło Caritas
Misiowy zabawownik międzypokoleniowy
Grupa przedszkolna 01 w miesiącu lutym przystąpiła do realizacji kolejnego modułu projektu ,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury” – do modułu IV -,, Misiowy zabawownik międzypokoleniowy”. Ma on na celu zapraszanie do przedszkola rodziców, dziadków, innych członków rodziny, nauczycieli, pracowników przedszkola, przedstawicieli lokalnych instytucji aby stworzyć ,,Misiowy zabawownik międzypokoleniowy”. Zabawownik będzie zawierał opisy zabaw, w które bawili się zaproszeni goście kiedy byli mali. Dzieci będą uczestniczyć w zaproponowanych zabawach i zilustrują z nauczycielem zabawownik według własnej inicjatywy w formie książeczki.
"Bieg po zdrowie"
Uczniowie klasy IV od września do stycznia bieżącego roku szkolnego realizowali Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie". Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście palenia papierosów. W ramach godzin wychowawczych w korelacji z językiem polskim uczniom przekazywana była wiedzą na temat zachowań prozdrowotnych. Program sprzyjał wzmocnieniu poczucia własnej wartości, pokazywał możliwości świadomego dokonywania wyborów.Uczył przedstawienia własnych oczekiwań i asertywności. Dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom, dzieci u progu nowego etapu życia mogą wyrazić własne zdanie na konkretny temat bez obaw o poczucie odrzucenia ze strony rówieśników.
REKRUTACJA do przedszkola i klasy 1 na rok szkolny 2024/2025
Działając na podstawie Zarządzenia Nr 6/24
Wójta Gminy Grodzisko Dolne z dnia 31 stycznia 2024 r.
w sprawie ustalenia terminów postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, na rok szkolny 2024/2025 do przedszkola i klasy I w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Grodzisko Dolne,
Edukacyjna wizyta w tureckiej szkole
W ramach akredytacji programu Erasmus+, sześciu nauczycieli Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym podczas ferii zimowych, w dniach 4-11 lutego 2024 r., miało wyjątkową okazję uczestniczyć w edukacyjnej wizycie w dwóch szkołach na południu Turcji, w okręgu administracyjnym Alanya. Była to bardzo inspirująca podróż, a jej celem było zdobywanie doświadczenia i wiedzy z zakresu użycia nowoczesnych technologii w procesie dydaktycznym, doskonalenie metod nauczania języków obcych, promowanie różnorodności językowej i świadomości międzykulturowej, a także wzmocnienie działań na rzecz bezpieczeństwa cyfrowego.
Kolejny europejski sukces
Jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich postów, mimo licznych sukcesów w aplikowaniu do międzynarodowych projektów ciągle chcemy się rozwijać i zdobywać nowe szczyty.
Nowe szczyty rozumiemy tym razem jako aplikowanie do projektów, w których nigdy nie braliśmy udziału. Tym razem mówimy tutaj o projektach „Partnerstwa na rzecz współpracy - Partnerstwa na małą skalę”.
Mobilność długoterminowa w Hiszpanii
Dla naszych uczniów świat stoi otworem...
Nasi wyjątkowo zdolni uczniowie Weronika Brzyska i Mikołaj Makówka właśnie rozpoczynają niepowtarzalną przygodę w ramach akredytacji Erasmus+ oraz organizowanych przez naszą szkołę mobilności długoterminowych.
26 stycznia 2024r. wraz z nauczycielką języka angielskiego p.Joanną Sołek udali się do Almuńecar nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii, gdzie będą kontynuować naukę i korzystać z uroków hiszpańskiego życia przez cały miesiąc.Po drodze zwiedziliśmy słoneczne andaluzyjskie miasto jakim jest Malaga.
Zabawa choinkowa w przedszkolu
W dniu 25 stycznia 2024r. w grupach przedszkolnych 01, 02 odbyła się zabawa karnawałowa.Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe.Zamieniły się w królewny, księżniczki,wróżki, spidermenów,strażaków, czarodzieji ,policjantów.Przebierańcy świetnie się bawili,uczestnicząc we wspólnych zabawach,a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal odbywał się w miłej i serdecznej atmosferze.W trakcie zabaw był czas na słodką przekąskę, za którą bardzo dziękujemy rodzicom.Pamiętaliśmy także o pamiątkowych zdjęciach.
- Poniedziałek 07.04.2025
Cytat dnia:
„Jedynym sposobem na posiadanie przyjaciela jest bycie przyjacielem. ”
Ralph Waldo Emerson
Galeria zdjęć
brak danychLiczba odwiedzin
liczba odwiedzin: 116689