18 października br. uczniowie naszej szkoły razem z wychowawczyniami Marią Bosak, Danutą Rolą i Teresą Majkut oraz opiekunkami Agatą Cisek, Haliną Ślandą,Danutą Sigdą wyjechali do Teatru Maska w Rzeszowie. Spektakl "Pradawne drzewo", jaki obejrzeli, to słowiańska opowieść o początkach świata. W pięknej scenografii, w takt budującej napięcie muzyki uczniowie poznali pradawną historię drzewa. Wskazywała ona niewłaściwie zachowanie człowieka wobec przyrody i pokazywała sposoby jej ratowania. Wrażeniami z pobytu w teatrze dzieci dzieliły się podczas wspólnego spaceru po rzeszowskim Rynku. Druga część wyjazdu to ulubiony posiłek w McDonaldzie, szczęśliwy i bezpieczny powrót do szkoły.Jesteśmy przekonani, że obcowanie ze sztuką stanie się nawykiem młodych ludzi, a przesłanie"Pradawnego drzewa"zaowocuje czystym środowiskiem. Zachęcamy.
mgr Danuta Sigda