
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych !
Góra Grosza
Uczniowie klas 1-7 Zespołu Szkół im prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym wzięli udział w XXlV edycji Góra Grosza. Udało się zebrać 612 złotych. Najbardziej zaangażowali się uczniowie klasy drugiej - 406zł 38gr, klasy trzeciej - 108zł 76gr i klasy pierwszej - 54zł 04gr. Przy liczeniu i pakowaniu pomagały uczennice Szkolonego Koła Caritas: Katarzyna Kulpa, Amelia Fleszar, Weronika Międlar i Oliwia Ścibisz. Nad całą akcją czuwały panie Halina Majkut i Małgorzata Majkut. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom udziału w akcji. Za zebrane pieniądze będzie organizowana pomoc psychologiczna, rzeczowa i specjalistyczna potrzebującym dzieciom z terenu całej Polski.
mgr Halina Majkut
Polsko - Amerykańska lekcja
W dniu dzisiejszym klasa 6 uczestniczyła w spotkaniu z Gabrielą Ner - Polką , mieszkającą od urodzenia w Stanach Zjednoczonych.
W minionym tygodniu Gabriela została uhonorowana tytułem Królowej Parady 3 Maja w Chicago .
Gabriela rozmawiała z naszą młodzieżą o życiu w USA, podobieństwach i różnicach w systemach edukacji oraz o tym jak ważne jest zachowanie polskości. Była to nie tylko okazja do rozmowy, ale także do praktyki języka angielskiego z wykorzystaniem platformy zoom
Dla nas wszystkich było to cenne doświadczenie. Jesteśmy pod wrażeniem Gabriela Ner Gabrieli i jej znajomośći języka polskiego
mgr Joanna Sołek
Kiermasz wielkanocny
Kiermasz wielkanocny cieszył się w naszej szkole ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie ozdoby wykonane przez naszych uczniów rozeszły się w mgnieniu oka. Zebrana kwota to 605 zł., zostanie ona przekazana na cele charytatywne Szkolnego Koła Caritas.
Serdecznie dziękujemy każdemu kto oddał swoje piękne prace na cele dobroczynne.
Szkolne Koło Caritas
Zdjęcie Lutego
W wyborach Zdjęcia Lutego kolejne miejsca zajęli:
I- Jakub Kuras kl.3.
II- Marcelina Fołta kl.5.
III- Julia Maj kl.4.
Gratulacje!
Sobotnie zajęcia w naszej szkole
Bo szkoła fajna jest, nawet w sobotę...
Zadaniem szkoły nie jest wyłącznie przekazywanie wiedzy uczniom, a często nawet zdobycie wiedzy jest rezultatem dodatkowych działań. Pragniemy sprawić, aby szkoła była miejscem, do którego dzieci będą przychodzić z własnej woli i spędzać tu chętnie swój wolny czas, nawet w sobotę Dzięki naszym działaniom, realizowanym również w ramach aktywności Erasmus+ organizujemy liczne zajęcia dodatkowe dla wszystkich chętnych dzieci. Są to między innymi zajęcia przed konkursami z robotyki, lekcje poprzedzające mobilności długoterminowe dla uczniów oraz przygotowujące do uzyskania certyfikatu Goethe-Institut . Jako nauczyciele oraz osoby z Zespołu Projektowego naszej szkoły będziemy to robić bo widzimy, że te działania przynoszą rezultaty.
12
Stypendia Wójta Gminy Grodzisko Dolne
Spotkanie całej społeczności szkolnej stało się również doskonałą okazją, aby wręczyć Stypendia Wójta Gminy Grodzisko Dolne za osiągnięcia w I półroczu roku szkolnego 2023/2024.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.
9
"Mam talent" w naszej szkole
Amerykańska pisarka Danielle Steel mawiała: "Masz wiele talentów, o których nawet nie wiesz. Cała tajemnica polega na tym, by je odnaleźć ". Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Przegląd Talentów. Jego celem było zaprezentowanie, uczniów, którzy, jak mówi wspomniany cytat, już odnaleźli swój talent . Nasi uczniowie, ci młodsi i ci starsi, podzielili się swoimi pasjami, zainteresowaniami, uzdolnieniami, tym wszystkim, co daje im radość. Takie wydarzenie to okazja by odkrywać drzemiące w dzieciach zdolności, promować samokształcenie i zachęcać innych do rozwijania swoich pasji. Publiczność doceniła odwagę i wysiłek wszystkich uczestników gromkimi brawami a każdy występ podziwiała z zapartym tchem. Serdecznie dziękujemy rodzicom, szczególnie najmłodszych uczniów, za pomoc w przygotowaniu swoich pociech do występu.
mgr Agnieszka Steliga
51
REGULAMIN XVI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU KRASOMÓWCZEGO „MOJA MAŁA OJCZYZNA” (MIEJSCA-LUDZIE-WYDARZENIA)
Kartki i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów naszej szkoły i przedszkola!
Wysyłanie kartek wielkanocnych to piękna tradycja naszej szkoły. Moda na rękodzieło rozkwita, więc nasi uczniowie chętnie wykonali własnoręcznie nie tylko piękne kartki wielkanocne, ale również koszyczki, pisanki, baranki, zające i inne ozdoby, wykazując się tym samym ogromną kreatywnością i precyzją. Kartki zostaną wysłane do zaprzyjaźnionych szkół i instytucji. To wspaniałe, że uczniowie angażują się w twórcze działania szkoły i chętnie doskonalą umiejętności motoryczne!
Dziękujemy serdecznie!
Dyrekcja Zespołu Szkół
"Myję ręce, bo wiem więcej "
Dzieci z grupy przedszkolnej 02 zakończyły realizację programu "Myję ręce, bo wiem więcej ".
Jego celem było zapoznanie z informacją na temat dlaczego trzeba myć ręce, kiedy to robić koniecznie i jak myć ręce właściwie.
Wszystkie dzieci otrzymały książeczki, które łączyły naukę z zabawą. W pomysłowy i zabawny sposób przedstawione zostały w nich wirusy i bakterie, które wszyscy kolorowali. Uczyli się jednocześnie jak się ich pozbyć z rąk, aby nie zachorować na różne choroby.
Przedszkolaki miały możliwość kolorowania obrazków, czytania, nauki wierszyków utrwalających wiedzę.
Podczas realizacji programu odbyło się spotkanie z panią higienistką Elżbietą Majkut.
Pani higienistka przypomniała o zasadach zachowania higieny nie tylko rąk, ale całego ciała, a także najbliższego otoczenia.Wspólnie z dziećmi przeprowadziła ćwiczenia wpływające na zachowanie właściwej postawy ciała .
Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w realizacji programu.
mgr Barbara Rydzik
5
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
W dniu 18 marca 2024 r. odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Z naszej szkoły uczestniczyło w nim 3 uczniów: Kuba Wikiera z klasy 6 oraz Weronika Międlar i Miłosz Grzywna z klasy 7b. Drugie miejsce w tym konkursie zajął Miłosz Grzywna, kwalifikując się do etapu powiatowego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
mgr Stanisław Rydzik
1
Zakończenie rekolekcji szkolnych
Zakończyliśmy nasze szkolne rekolekcje . W drugim dniu uczniowe z klas I-IV oglądali bajkę o Marnotrawnym Synu i Zmartwychwstaniu Jezusa na auli, a w tym samym czasie uczniowie z klas V-VII mieli swoją naukę rekolekcyjną w kościele a po jej zakończeniu poszli na Drogę Krzyżową w plenerze niosąc duży drewniany krzyż przez poszczególne klasy. O godz. 10tej była Msza Święta na zakończenie rekolekcji dla wszystkich uczniów. Po jej zakończeniu uczniowie z klas V-VII poszli do domu a młodsze dzieci zostały na Drogę Krzyżową w kościele.
Księdzu Pawłowi dziękujemy za przygotowanie naszych dzieci do przeżycia Świąt Wielkanocnych, nauczycielom za opiekę nad dziećmi a uczniom za liczny i aktywny udział w tym czasie
Ks.Tomasz Garbowski
13
Rekolekcje szkolne
14 marca rozpoczęliśmy nasze szkolne rekolekcje, które prowadzi ks. Paweł Franus . Od godz. 8:00 dzieci z klas I-IV miały swoje zajęcia w kościele połączone z nauką rekolekcyjną oraz śpiewem . O godz. 10:00 była adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich uczniów z zawierzeniem poszczególnych klas Panu Jezusowi a przed nią uczniowie z klas I-IV byli na spacerze oraz odwiedzili cmentarz by pomodlić się za zmarłych. Po adoracji wrócili do szkoły by w klasach wykonać plakaty zachęcające do wiary w Pana Boga i uczęszczania na Eucharystię. Uczniowie klas V-VII od godz. 8:00 na auli oglądali film pt. „Bezcenny dar” a po adoracji mieli swoją naukę rekolekcyjną w kościele.
Ks.Tomasz Garbowski
36
Warsztaty rozwijające umiejętności społeczne i emocjonalne
Nasi uczniowie nie tylko zgłębiają wiedzę z poszczególnych przedmiotów szkolnych, ale stale rozwijają także umiejętności społeczne i emocjonalne. W ostatnim czasie klasy 7A, 7B i 6 wzięły udział w cyklu warsztatów prowadzonych przez panie trenerki z Centrum Socjo-pedagogicznego "TEAM". Zajęcia poświęcone były rozwijaniu umiejętności współpracy, komunikacji, akceptacji, radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Trenerzy szczególny nacisk kładli na integrowanie zespołów klasowych, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć i emocji. Wszystkie zajęcia prowadzone były z zastosowaniem innowacyjnych metod bazujących na pedagogice fascynacji, grywalizacji i socjoterapii.
Zadowolenie naszych uczniów i ich pytania o kolejne takie warsztaty pokazują, że naprawdę warto.
mgr Agnieszka Steliga
2
Góra Grosza w przedszkolu
Kolejny raz nasze przedszkole dołączyło do akcji Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Dzieci z przedszkola stanęły na wysokości zadania i w obu grupach zebrały niebagatelną sumę 163,33 zł. Przedszkolaki w zerówce zebrały 105,19zł, a młodsza grupa 58,14zł. Pieniądze zostały posortowane, podliczone, zapakowane w paczkę i wysłane. Nam pozostała dumą z dobrze spełnionego obowiązku miłosierdzia wobec potrzebujących.
mgr Anna Bielecka
Spotkanie z leśnikiem
Spotkanie z leśnikiem - panem Tomaszem Steligą w ramach realizowanego projektu,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury ".
12 marca w naszym przedszkolu, w obu grupach, gościliśmy Pana Tomasza Steligę - leśnika z Nadleśnictwa Leżajsk. Na początku spotkania pan leśniczy zaprezentował swój mundur a następnie opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających tam zwierzętach. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się między innymi o tym, iż obowiązkiem leśniczego jest przygotowywanie budek lęgowych dla ptaków. Pan Tomasz zaprezentował dzieciom ptaki wykonane z żywicy epoksydowej. Był to : kos, sikorka bogata, gil, grubodziób, wróbel, wilga, szpak, zimorodek, sowa, dzięcioł czarny, zielony, zielonosiwy, rudzik, szczygieł, sójka, sowa. Dzieci miały okazję posłuchać także śpiewu tych ptaków, gdyż pan Tomasz pokazał im pluszowe ptaszki, które po dotknięciu specjalnego mechanizmu wydawały piękne odgłosy. Czuliśmy się w tym momencie jakbyśmy byli w pięknym lesie. Przedszkolaki słuchały również ciekawostek dotyczących życia leśnych zwierząt min. łosia, borsuka, bobra, niedźwiedzia brunatnego, daniela, jelenia, sarny, dzika, wilka i jeża. W międzyczasie opowiedział dzieciom także o nietoperzach i zaprosił je do wspólnej zabawy o tym samym tytule. Przedszkolaki również nauczyły swojego gościa zabawy pt.,, W leśniczówce za lasem ". Kolejną atrakcją było wykonywanie przez dzieci śladów zwierząt w piasku kinetycznym. Następnie maluchy wysłuchały bajki,, O leśniku". Na zakończenie spotkania wręczono Panu Tomaszowi laurkę oraz dyplom za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych oraz poświęcony przedszkolakom czas. Zwieńczeniem spotkania były wspólne, pamiątkowe zdjęcia z Panem Tomaszem oraz maskotką leśników - Misiem Krzysiem.
Serdecznie dziękujemy Panu Tomkowi za przyjęcie zaproszenia do naszej placówki i przeprowadzenie zajęć dotyczących edukacji przyrodniczej.
mgr Danuta Kuras
73
Prezentacja z mobilności długoterminowej
Weronika oraz Mikołaj, uczniowie klas siódmych,którzy powrócili niedawno z mobilności długoterminowej w Hiszpanii przedstawili w ubiegły piątek swoimi kolegom i koleżankom prezentację ze swojego miesięcznego pobytu za granicą. Uczniowie mieli możliwość zadawania nurtujacych ich pytań, a zdecydowana większość przyznała, że chętnie chciałaby wyjechać w przyszłości na mobilność długoterminową
7
Plan rekolekcji szkolnych oraz informacja o dowozie uczniów
Międzyszkolny Konkurs „Techniczni i Matematyczni”
Międzyszkolny Konkurs „Techniczni i Matematyczni” - konkurs adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych a organizowany przez nauczycieli matematyki Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku . Konkurs został objęty patronatem Kuratora Oświaty i wpisany na listę zawodów wiedzy, które mogą być wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.
29 lutego odbyło się uroczyste podsumowanie II edycji, na które zaproszono uczestników etapu finałowego wraz z opiekunami i dyrektorami szkół. Zaproszenie na uroczystość przyjęli również Podkarpacka Kurator Oświaty Pani Dorota Nowak – Maluchnik, Starosta Leżajski Pan Marek Śliż, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Pani Aurelia Kryla.
Podsumowania konkursu dokonała Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku Pani Halina Samko. Podkreśliła, że zmagania przebiegały dwuetapowo. Do udziału w etapie I przystąpiło 144 uczniów z 24 szkół podstawowych z Leżajska i okolic. Do etapu II zakwalifikowało się 46 uczniów z 19 szkół, którzy 23 lutego w auli ZST rywalizowali o zwycięstwo. W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor zaznaczyła też znaczenie matematyki w szeroko pojętej technice. Zwycięzcom pogratulowali również Podkarpacka Kurator Oświaty Pani Dorota Nowak – Maluchnik i Starosta Leżajski Marek Śliż. W finale konkursu z naszej szkoły znalazła się uczennica klasy 7a Julia Obajtek z nauczycielką matematyki Dorotą Miś i jednocześnie wychowawczynią .
Gratulujemy
mgr Dorota Miś
5
Archiwum Aktualności