• Wakacyjny kurs Erasmus+ dla nauczycieli

• Od 17 do 28 lipca 2023 roku ośmioro nauczycieli Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym brało udział w intensywnym kursie języka angielskiego w szkole Bayswater w Limassol na Cyprze.

Nauczyciele podzieleni byli na grupy w zależności od stopnia zaawansowania. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim i podzielone na poszczególne sesje. W pierwszym tygodniu uczestnicy brali udział w kursie metodycznym, na którym poznawali różne metody nauczania i uczenia się języka angielskiego takie jak metoda gramatyczno - tłumaczeniowa, audiowizualna, komunikatywna, Total Physical Response TPR.

W drugim tygodniu mobilności nauczyciele uczestniczyli w kursie CLIL - Zintegrowane nauczanie języka i przedmiotu, które stanowi innowacyjne podejście do nauki języka obcego. W zajęciach uczestniczyli nie tylko nauczyciele z Polski, ale również z Czech, Słowacji, Niemiec , Rosji, Japonii czy Włoch. Kurs był bardzo intensywny – 30 godzin tygodniowo. Oprócz nauki języka nauczyciele poszerzali słownictwo metodyczne, łączyli teorię z praktyką poprzez planowanie lekcji z różnych przedmiotów. Szkoła Bayswater organizowała wycieczki po zajęciach, dzięki czemu można było poznać okolicę, zobaczyć wielokulturowość (wpływy greckie i tureckie), oraz zróżnicowanie religii i społeczeństwa. Z racji wolnego weekendu pomiędzy tygodniami zajęć wyjechaliśmy prywatnie do Izraela, gdzie zwiedziliśmy Tel Awiw i Jerozolimę. Było to dla nas niezwykłym przeżyciem i niemałym wyzwaniem, ponieważ ten kraj znajduje się poza Europą. Poprzez zaangażowanie w czasie urlopu wielu nauczycieli, nasi uczniowie będą mieli szansę wszechstronnego rozwoju. Uczestnicy kursu poznali nowe technologie, które pomogą w uatrakcyjnianiu zajęć. Zdobyta wiedza i umiejętności wpłynie na podwyższenie jakości pracy naszej szkoły.

Kurs „cypryjski” pozwolił nabyć nowe doświadczenia, zdobyć dodatkowe umiejętności, co przyniesie wymierne korzyści naszym uczniom. Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni.

• Szkolny puchacz

• Nasza szkolna sowa tęskni za uczniami. Codziennie przesiaduje na parapetach i zagląda do klasopracowni.

Pozdrawiamy serdecznie

Wicedyrektor ZS

Barbara Sołga

• Sprawdź czym oddychasz – unikaj smogu

• Ekosłupek to zaawansowane urządzenie do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła na terenach otwartych oraz w miejscu pracy. Został wyposażony w oświetlenie ledowe, które na podstawie wyników bieżących pomiarów stężenia pyłów zawieszonych, jak również innych zanieczyszczeń, przybiera barwę zgodną z Polskim Indeksem Jakości Powietrza.

Od dziś już również na placu naszej szkoły!

• Informacja dla absolwentów

• Informuję, że jutro (czwartek 6 lipca) w godz. 8:30-14:30 w sekretariacie szkoły będą wydawane zdającym zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty. ZAPRASZAMY

Barbara Sołga

Wicedyrektor ZS

• Zbiórka baterii w naszej szkole

• Kolejne pudełka z bateriami czekają na odbiór. Tym razem przekazujemy 80 kg baterii.

Dziękuję każdemu, kto oddał baterie.

Akcja trwa ZBIERAJ POMAGAJ ODBIERAJ

Zbieramy baterie. Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.

Pieniądze uzyskane z recyklingu tych rzeczy przeznaczone są na pomoc misjom – budowę studni głębinowych w Czadzie oraz w Tanzanii, edukację dzieci na Filipinach i w Boliwii.

Opiekun SK CARITAS

• Zbiórka makulatury

• Makulatura zebrana w naszej szkole w ramach akcji charytatywnej „Makulatura na Misje dla Sudanu Południowego” została przeznaczona na wsparcie działalności misyjnej- wybudowanie studni z czystą wodą.

Pracownicy naszej szkoły przetransportowali makulaturę do kontenerów znajdujących się obok Kościoła Parafialnego pw. św. Michała Archanioła w Giedlarowej.

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy przynieśli do nas makulaturę

Życiowe Credo prof. Franciszka Leji "Jesteśmy jeden dla drugiego" jest bardzo ważne dla społeczności naszej szkoły!

• Informacja dla rodziców dzieci przedszkolnych

• Pakiety książek dla dzieci 5 i 6-letnich są już zamówione. Możliwość odbioru w dniach 28 sierpnia - 1 września 2023r. Więcej informacji w sekretariacie szkoły.

Pakiet książek "Kolorowy Start 4" - dla dzieci 4-letnich z wyd. MAC  rodzice kupują we włanym zakresie.

Spotkanie organizacyjne obu grup odbędzie się 29 sierpnia o godz. 16.

mgr Barbara Rydzik, mgr Danuta Kuras