Strona główna

      • Spotkanie uczniów klas I–VIII z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku
      • Ceremonia rozdania certyfikatów i nagród "The Big Challenge 2026”
      • Informacje w ramach kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „KOMPAS - bezpieczny kierunek na wakacje. Bez alkoholu i narkotyków”
      • „Dzień Dziecka 2026 – Radość, Współpraca, Wdzięczność”
      • Rekrutacja do Przedszkola Samorządowego na okres wakacyjny – lipiec 2026r!
      • Apel Podkarpackiego Kuratora Oświaty w sprawie publikacji wizerunku dzieci i uczniów
      • REKRUTACJA do przedszkola i klasy I na rok szkolny 2026/2027
      • Wizyta studyjna przedstawicieli Komisji Europejskiej i Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Zespole Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym
      • Regionalny projekt z robotyki w Zespole Szkół im. prof. F. Leji w Grodzisku Górnym
          • Wycieczka integracyjna klasy VIII

            W dniu 18 grudnia klasa 8 wraz z opiekunami -panią Małgorzatą Górecką i wychowawczynią udała się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było kino, gdzie obejrzeliśmy film „Ministranci”. Seans okazał się bardzo poruszający i wzruszył nas wszystkich, skłaniając do refleksji.

            Następnie udaliśmy się do Fly Parku – parku trampolin w Rzeszowie. Tam uczniowie mogli aktywnie spędzić czas, rozładować energię i świetnie się bawić, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i wzajemną współpracę.

          • Moduł nr 3 Dzieci uczą dzieci

            17 grudnia w grupie 01 realizowano moduł nr 3 - ,, Dzieci uczą dzieci " - projektu edukacyjnego ,, Mały Miś w świecie wielkiej literatury". W ramach modułu ośmioro dzieci wcieliło się w rolę małych nauczycieli i zaprezentowało swoim rówieśnikom tematy, którymi się interesują. W przygotowaniach do tych wystąpień mieli bardzo duży wkład rodzice. Wraz z dziećmi, w domu przygotowali krótką prezentację na dany temat, przynieśli materiały potrzebne do przeprowadzenia mini zajęć dla grupy, ulubione książki i bajki. Dziękuję rodzicom za tak duże zaangażowanie i przygotowanie swoich pociech do zajęć.

          • XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Niemieckojęzycznych

            W dniu 11 grudnia br. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd Niemieckojęzycznych, który po raz kolejny zgromadził młodych, utalentowanych wykonawców z czterech szkół: Grodziska Dolnego, Grodziska Górnego, Wólki Grodziskiej oraz Żołyni.

            Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, mierząc się nie tylko z nastrojowymi melodiami, lecz także z trudną niemiecką wymową. Wszyscy uczestnicy wykonali swoje kolędy z ogromnym zaangażowaniem i sercem, wprowadzając publiczność w piękny, świąteczny nastrój. Jury w składzie Alicja Sigda oraz Małgorzata Bieńkowska, podkreśliło wysoki poziom przygotowania i odwagę młodych artystów.

          • Konkurs Patroni Roku 2025

            Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VI a Zespołu Szkół im. Prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym, Milena Lizak, zdobyła wysokie wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Ośrodek Kultury im. Zofii Trynieckiej w Grodzisku Dolnym.

            Wykazując się niezwykłym kunsztem literackim przybliżyła postać Olgi Boznańskiej, może nieco mniej znanej malarki. Milena w swojej pracy przedstawiła nie tylko jej podejście do sztuki, ale również umiejętnie ukazała jej zwykłe, codzienne życie.

          • Mikołajki w naszej szkole

            5 grudnia w naszej szkole panowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera. Już od rana uczniowie z niecierpliwością wyczekiwali niezwykłego gościa… I wreszcie pojawił się Święty Mikołaj, który z uśmiechem odwiedził wszystkie klasy!

            Mikołaj wchodził do sal z dźwiękiem dzwoneczków, a dzieci witały go radosnymi okrzykami. Każdy uczeń mógł chwilę porozmawiać z gościem z Laponii, opowiedzieć o swoich sukcesach i oczywiście — odebrać słodki upominek.

          • Wycieczka edukacyjna do Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku

            4 grudnia dzieci z obu grup przedszkolnych udały się do MCK w Leżajsku. Celem wyjazdu było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Pierwszym punktem programu było oglądnięcie bajki pt.,, Powrót Świętego Mikołaja ". Bajka ta wprowadziła dzieci w radosny czas oczekiwania na święta. Opowiadała o fabryce zabawek świątecznych, która to została zmodernizowana- a magia i tradycja przegrała z automatyzacją i wydajnością. Święty Mikołaj poszedł na zasłużoną emeryturę a nad całością czuwały elfy. Niestety haker przejął kontrolę nad maszynami i Boże Narodzenie było w niebezpieczeństwie. Elfy poprosiły o pomoc w uratowaniu świąt Mikołaja. Bajka ta skłania do refleksji nad życiem i tym , co jest ważne. Pokazuje, że magia świąt tkwi w każdym z nas i może narodzić się nawet w najbardziej zimnym sercu.

          • Próbny egzamin ósmoklasisty – grudzień 2025

            W dniach 2–4 grudnia 2025 roku uczniowie klasy ósmej naszej szkoły przystąpili do próbnego egzaminu ósmoklasisty. Celem tego wydarzenia było zapoznanie młodzieży z procedurami egzaminacyjnymi, oswojenie ich z formą arkuszy oraz wskazanie mocnych stron i obszarów wymagających dalszej pracy. Egzamin próbny stanowił także okazję do sprawdzenia wiedzy i umiejętności, które uczniowie będą musieli wykorzystać podczas właściwego egzaminu w maju.

          • Hiszpańska przygoda

            W dniach 30 listopada – 6 grudnia grupa siedmiu uczniów naszej szkoły wraz z dwoma opiekunami wzięła udział w grupowej mobilności w miejscowości Batea w Hiszpanii. Głównym celem wyjazdu edukacyjnego była realizacja celów Akredytacji Erasmus+ na lata 2021-2027. Uczniowie w ramach wspólnych zajęć posługiwali się językiem angielskim, niemieckim oraz poznali podstawy języka hiszpańskiego i włoskiego. Było to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z grupą włoskich uczniów i nauczycieli z miejscowości Bolonia, którzy w tym samym czasie przebywali w hiszpańskiej szkole. Wielojęzyczność, jako jeden z głównych celów naszej Akredytacji Erasmus+ odbywała się również w domach hiszpańskich rodzin goszczących, gdzie przebywali jednocześnie uczniowie z Polski oraz Włoch. Szkoła Institut Escola Portal Batea to nasz wieloletni partner, z którym często współpracujemy. Nasi uczniowie wielokrotnie wyjeżdża

          • Mikołajkowy wyjazd klasy IV i VI do Leżajska

            3 grudnia uczniowie klasy IV i VI wzięli udział w wyjątkowym wyjeździe mikołajkowym pod opieką pań: Danuty Sigdy, Małgorzaty Majkut, Małgorzaty Góreckiej i Haliny Ślandy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Ziemi Leżajskiej. Uczniowie obejrzeli interesujące ekspozycje dotyczące historii regionu, a także wzięli udział w kreatywnych warsztatach, podczas których dowiedzieli się o dawnych zawodach, historii zabawkarstwa w regionie oraz mogli samodzielnie wykonać drewnianą ozdobę.

          • Andrzejki w przedszkolu

            28 listopada w obu grupach przedszkolnych odbył się bal andrzejkowy. Dzięki dekoracjom, w salach panowała magiczna atmosfera a dzieci przebrane były za bajkowe postacie. Dzień ten był okazją do podtrzymania tradycji, wspólnej zabawy, rozbudzenia dziecięcej ciekawości i integracji. Podczas zajęć dzieci obejrzały bajkę edukacyjną ,, Karolek i Andrzejki" a następnie wróżyły, aby poznać bliższą i dalszą przyszłość. Nauczyciele podkreślali, że wróżby to tylko zabawa i nie należy traktować jej poważnie. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Dzieci bawiły się wyśmienicie, uśmiech gościł na ich twarzach a humory dopisywały. Andrzejki dostarczyły mnóstwo pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

          • Konkurs Kalendarz Adwentowy 2025

            Już po raz szósty w naszej szkole uczniowie klas 1-8 wzięli udział w konkursie" Kalendarz Adwentowy". Odlicza on kolejne dni pomiędzy pierwszym dniem Adwentu a Wigilią Bożego Narodzenia. Naocznie pokazuje zbliżanie się tego wyjątkowego dnia, co potęguje uczucie radosnego oczekiwania.

            Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką kreatywnością i oryginalnością. Spośród 34 kalendarzy zostały wyłonione następujące miejsca:

          • „Polska na TAK!”

            Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję „Polska na TAK!”. To wspólna inicjatywa Telewizji Polskiej i Polskiego Radia promująca wśród społeczności szkolnej postawy aktywności, solidarności, a także poczucia przynależności do wspólnoty narodowej. Patronat honorowy nad inicjatywą objęła Minister Edukacji Barbara Nowacka.

    • Sobota 27.06.2026
    •                                                                                Cytat dnia:

         „Początek mądrości to szczere pragnienie nauki.” (Mdr 6,17) 

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • W naszej szkole realizujemy:

        • Odnośnik: https://rap.podkarpackie.pl/
        • Odnośnik: https://erasmusplus.org.pl/
        • Odnośnik: https://fitschool.pl/
        • Odnośnik: https://aktywnaszkola.pl/
        • Odnośnik: https://www.pozytywnaedukacja.pl/o-programie/106-programy/iskra-odporności
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Instytucje

        • Odnośnik: https://samorzad.gov.pl/web/gmina-grodzisko-dolne
        • Odnośnik: https://www.gov.pl/web/edukacja
        • Odnośnik: https://www.ko.rzeszow.pl/
        • Odnośnik: https://www.oke.krakow.pl/inf/
        • Odnośnik: https://ppp.lezajsk.pl/
    • Partnerzy

        • Odnośnik: https://www.g2a.com/pl/
        • Odnośnik: https://www.facebook.com/podkarpackie.przestrzen.otwarta/
        • Odnośnik: https://ens.pl/
        • Odnośnik: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/sta/kra/kur.html?gclid=CjwKCAjwl6OiBhA2EiwAuUwWZcCCcx-n5qOpllE-Z0zAZjqSTkw9GD9MOtSKQZmep4Gqjq1kFdU3XBoCcB0QAvD_BwE
        • Odnośnik: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/spr/eng/dep.html
    • Nasze media społecznościowe

    • Liczba odwiedzin

      liczba odwiedzin: 243828